بهترین مجموعه آموزشی پرورش اسب

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش اسب استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش اسب و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

پرورش اسب

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  12800 تومان!          شماره مجوز: ۱۵۵/۱۳۳۴۴

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید

تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

آشنایی با قوانین پرورش اسبـ اولین صادرات ایران به اروپا و به ویژه به انگلستان و فرانسه اسب بوده و این کار در دوره ی قاجار به وقوع پیوسته است.
    اسب های اصیل ایرانی از قبیل: ترکمن، کردی و قره باغی و اسبچه خزر پس از اینکه به عنوان دام طبقه بندی شدند، برنامه ریزی هایی از طرف معاونت امور دام برای پرورش و اصلاح نژاد آن به عمل آمد. همچنین چند سالی است که صادرات گوشت اسب نیز به صورت موفق در کارنامه کشور ما قرار دارد.
    پرورش اسب می تواند به منظور بهره برداری به صورت واحدهای پرورش و اصلاح نژاد اسب یا به صورت کانون های سوارکاری و مراکز نگهداری اسب یا به صورت واحدهای تکثیر اسب و استر (ایلخی محدود) یا به صورت واحدهای تربیت اسب یا به صورت واحدهای نگهداری سیلمی یا به صورت کره کشی انجام گیرد. در صورت توام بودن فعالیت های ورزشی و پرورشی باید مجوزهای لازم را از سازمان تربیت بدنی و معاونت امور دام کسب نمایند.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

 انواع حرکت های اسباسب به طور کلی به چهار طریق حرکت می کند که عبارتند از قدم، یورتمه، تاخت ملایم و تاخت چهارنعل.


تاخت چهار نعل سریع ترین حالت دویدن اسب است که در آن اسب با بیشترین سرعت به سمت جلو می رود. پاهای اسب در حرکت چهارنعل کاملا کشیده و گام هایش تا حد امکان بلند است.

ترتیب حرکت پاهای اسب در حرکت چهارنعل (با پیشگامی دست چپ) به این صورت است:

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٩:٥٧ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

آشنایی با ساختار سم اسب

قسمت های مختلف سم اسب

AA.دیواره سم

BB.لامینای غیر حساس

H.کوریوم تاجی

CC.لامینای حساس L.استخوان کنجدی پایینی یا همان ناویکولار

K.بند سوم انگشت

I.بند دوم انگشت یا پسترن کوتاه

M.ته کیسه یکف دستی کپسول مفصل قلمی-بند انگشتی

N.N.وتر خم کننده ی عمقی

G.بالشتک انگشتی در واقع این شکل برش سهمی انگشت و قسمت پایینی قلم دست می باشد که هر سوارکاری باید حداقل اطلاعاتی راجع به این قسمت ها و آسیب ها و کارکرد های آن داشته باشد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٩:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

افت اسب های کورسی با استفاده از داروهای نیروزا

 

سلامت اسبان کورسی موضوع مهمی است که شاید در درجه اول اهمیت نداشته باشد اما در عملکرد ورزشی این اسبان تاثیر بسیاری دارد.

متاسفانه مربیان و سوارکاران ایرانی امروزه علاقه بسیاری به استفاده از داروهای مختلف دارند و به سلامت اسب خود توجهی نمی کنند در صورتی که این امر یکی از مهمترین علل افت عملکرد ورزشی اسبان کورسی در ایران است. در بسیاری از موارد اگر تنها سلامت یک اسب کورسی تامین شود چه بسا هیچ نیازی به استفاده از داروهای انرژی زا و غیره نبوده و تنها قابلیت اسب سبب برتری آن در رقابتهای ورزشی خواهد شد. اگر یک اسب ورزشی در سلامت کامل نباشد هیچ دارویی توان افزایش عملکرد ورزشی اسب را نخواهد داشت و تنها سبب آسیب بیشتر حیوان خواهد شد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٩:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

ارزیابی تیپ اسب

 

سلام دوستان عزیز از امروز مطالبی تحت عنوان ارزیابی تیپ را روی وبلاگم مذارم تا کسانی که می خواهند بیشتر در مورد اسب اطلاعات داشته باشند بتوانند استفاده کنند.

بخش اول

ارزیابی تیپ

اهمیت و اهداف ثبت مشخصات و رکورد:

اهمیت استفاده از یک سیستم جامع برای تعیین هویت وشناسایی یک اسب از بین هزاران اسب زمانی مشخص می‌گردد که بخواهیم اسبی را انتخاب کنیم شناسایی

کنیم بخریم یا بفروشیم. در سیستم‌های جدید شماره رمز یا کد شناسایی است پس از تعیین هویت به کامپیوتر داده می‌شود. با استفاده از این اطلاعات کارت تعیین هویت اسب نیز صادر می‌گردد.

یک کارت هویت اسب شامل شماره تعیین هویت است یا کد شناسایی به نام، نشانی،

صاحب اسب، نژاد، جنس، رنگ، علائم سفید یا لک‌های سفید white marking شماره

دفتر ثبت نژاد یا Breed Registry، داغ، نشان خالکوبی، وضعیت دندانی، نوع پیچش مو (

خوشه) Hair whorl pathern و سایر مشخصات هستند.

لازم به ذکر است که برای تعیین هویت از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود و نمی‌توان صرفاً به یک روشاتکا کرد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٧:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

نحوه ثبت علائم ظاهری اسب یا signalment

 

ثبت علائم ظاهری اسب یا signalment:

منظور از این روش ثبت کلیه علائم و رنگ‌های طبیعی اسب است. این علائم شامل رنگ صورت و پا، خطوط پشت، رنگ بدن اسب و پیچش موها می‌باشد. این مشخصات در دفتر ثبت نژاد ثبت می‌شوند. استفاده از این سیستم احتیاج به مشاهده کنندگان ماهر، هنرمندان خوب، تغییر مناسب رنگ و صداقت دارد.

 

خالکوبی Lip tattoo:

این روش عبارت است از به جا گذاشتن یک رنگ ثابت و پاک نشدنی روی بافت‌های زیرپوست در سطح داخلی لب‌های اسب که سال‌های زیادی مورد استفاده اسبداران و بخصوص مداحبان اسب‌های مسابقه بوده است. این روش دارای نواقصی از جمله محدود بودن اطلاعات قابل ثبت روی لب‌ها می‌باشد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٧:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

تغذیه کره اسبها


کره اسبها تا 4 ماهگی آنزیمهای گوارشی یا فعالیت سکومی برای دست یافتن به مواد مغذی موجود در دانه حبوبات و علوفه ها را ندارند.
کره اسبها می توانند از دانه های حبوبات یونجه و چراگاه تغذیه کنند،اما از این منابع، مواد غذایی کمی دریافت می کنند.آنزیم های لاکتاز و مالتاز در کره اسبها تا 3 ماهگی غالبترند.این آنزیمها شکر شیر را هضم می کنند.با بالا رفتن سن اسبها آنزیمهای دیگری که برای شکستن کربوهیدراتها مورد نیازند فعال می شوند. سیکوم قسمتی از روده بزرگ است که کربوهیدراتهای حل نشدنی را هضم می کند.در سیکوم بالغ میکروبهایی وجود دارد که به هضم سلولز و فیبر کمک می کنند.بطور عمده سیکوم به عنوان یک خمره تخمیر است اما در ابتدای دوران زندگی بصورت کامل توسعه پیدا نکرده است.بیشترین راه متداول برای کسب آنزیمهای مورد نیاز خوردن مدفوع اسب بالغ می باشد کهCoprohagia نامیده می شود که از لغت یونانی Kopros به معنای مدفوع و Phagia به معنای خوردن گرفته شده است.به خاطر سیستم گوارشی مخصوص اسب دریافت مواد غذایی مناسب اهمیت بسیاری را دارد.کلستروم و شیر مادر بهترین منبع این مواد غذایی می باشد.

به ادامه مطالب برویدادامه مطلب