بهترین مجموعه آموزشی پرورش اسب

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش اسب استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش اسب و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

پرورش اسب

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  12800 تومان!          شماره مجوز: ۱۵۵/۱۳۳۴۴

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید

تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٧:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

نحوه ثبت علائم ظاهری اسب یا signalment

 

ثبت علائم ظاهری اسب یا signalment:

منظور از این روش ثبت کلیه علائم و رنگ‌های طبیعی اسب است. این علائم شامل رنگ صورت و پا، خطوط پشت، رنگ بدن اسب و پیچش موها می‌باشد. این مشخصات در دفتر ثبت نژاد ثبت می‌شوند. استفاده از این سیستم احتیاج به مشاهده کنندگان ماهر، هنرمندان خوب، تغییر مناسب رنگ و صداقت دارد.

 

خالکوبی Lip tattoo:

این روش عبارت است از به جا گذاشتن یک رنگ ثابت و پاک نشدنی روی بافت‌های زیرپوست در سطح داخلی لب‌های اسب که سال‌های زیادی مورد استفاده اسبداران و بخصوص مداحبان اسب‌های مسابقه بوده است. این روش دارای نواقصی از جمله محدود بودن اطلاعات قابل ثبت روی لب‌ها می‌باشد.

به ادامه مطالب بروید
خالکوبی لب‌های کره اسب‌ها به دلیل کوچک بودن سطح لب به مراتب محدودتر است علاوه بر خالکوبی اسب‌های جوان به مرور محو می‌شود و نیز به دلیل استفاده از شماره‌های میخی شکل یا میخ‌دار احتمال انتقال بیماری و بخصوص کم‌خونی عفونی افزایش می‌یابد. از سوی دیگر پرتو اشعه لیزر می‌تواند خالکوبی لب را به طور کلی محو کند.

داغ گرم یا Hot Branding

جنس آهن هست یا روی آتش یا با استفاده از انرژی برق کاملاً داغ می‌شود و با استفاده از آن برای شماره‌زنی و ایجاد علامت خاصی روی بدن اسب استفاده می‌شود.

معایب داغ گرم: 1ـ داغ گرم برای اسب دردناک است 2ـ با شماره‌ها یا حروف بزرگ که بتوان آنها را از فاصله دور خواند اطلاعات محدودی را می‌توان روی بدن اسب ثبت کرد. 3ـ داغ گرم برای مزارع یا فارم‌های پرورش اسب استفاده می‌شود ولی در سیستم کلاسیک از داغ گرم استفاده نمی‌کنند

.

 

 

روش دوم برای ثبت علائم ظاهری

داغ زنی سم Hoof Branding:

عبارت است از ثبت داغ روی دیواره سم از شماره‌هایی از جنس آهن استفاده می‌شود که کوچک هستند. مشخصات شماره موردنظر را روی دیواره سم ایجاد می‌کنند این روش همان عیب داغ گرم را دارد. در عوض هیچگونه درد و بی‌قراری در اسب ایجاد نمی‌کند.

عیب دیگر هر 6 ماه، 7 ماه یکبار باید عوض شود یا تجدید شود چون سم رشد می‌کند و یا در معرض اجسام خارجی (سنگ و...) بیشتر قرار می‌گیرد.