بهترین مجموعه آموزشی پرورش اسب

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش اسب استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش اسب و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

پرورش اسب

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  12800 تومان!          شماره مجوز: ۱۵۵/۱۳۳۴۴

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید

تاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/۳٠ | ٧:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

ارزیابی شکل ظاهری بدن در اسب

یکی از روشهای ارزیابی فنوتیپی حیوانات ارزیابی شکل ظاهری است. شکل ظاهری مطلوب در اسب شامل تناسب ساختار عضلانی، استخوان­بندی  بدن و اندام­ها نسبت به یکدیگر می­باشد. شکل ظاهری در اسب قابل توارث است (وراثت­پذیری ۱۵/۰ تا ۵۰/۰) و همبستگی صفت با عملکرد حیوان زیاد می­باشد(۷/۰ تا ۹/۰).

در ارزیابی شکل ظاهری، تعادل حیوان، سلامت اندامهای مختلف (نظیر دست­ها، پاها و غیره) و یا وجود ناهنجاریهای بدنی و حرکتی بررسی می­شود.

یک اسب ایده­آل باید دارای تعادل باشد. حیوان متعادل دارای استخوان شانه بلند و شیب­دار، پشت کوتاه و شکم طویل بوده و اندامهای مختلف آن باید با یکدیگر متناسب است. ساختار سر و گردن در استعداد سواری اسب اهمیت دارند. ساختار بخش جلویی بر طول گامها، نرم دویدن و قدرت حرکت اثر دارد. حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد از وزن بدن بر روی پاهای جلو می­باشد و درنتیجه بیشتر ناهنجاریهای ناشی از ضربه در پاهای جلو اتفاق می­افتد. شانه باید بلند، شیب­دار و عضلانی باشد. شیب­دار بودن شانه سبب حرکت آزاد عضو به طرف جلو و حداکثر طول گام می شود و نیز ضربات وارده در هنگام راه رفتن را کاهش می­دهد. استخوان قلم باید کوتاه و دارای رباط­های محکم و کاملا مشخص باشد.

به ادامه مطالب بروید
برخی ناهنجاریهای ساختاری در زانو نظیر انحراف زانو به جلو یا عقب، پاهای پرانتزی و غیره سبب نامطلوب بودن شکل ظاهری و کاهش عملکرد می­شود. مفصل بخلوق، بخلوق و سم­ها نیز باید در ارزیابی شکل ظاهری مورد بررسی قرار گیرد.

بدن از قسمت جدوگاه، قفسه سینه و پشت تشکیل شده است و شکل آن بر تعادل، ظرفیت و قدرت دویدن تاثیر دارد. جدوگاه باید برجسته بوده و قابلیت قرار دادن زین را داشته باشد. دنده­ها باید بلند و قوس­دار باشد. برای مناسب بودن شکل ظاهری، پشت باید کوتاه، مستقیم و عضلانی باشد.

به­ دلیل نقش قسمت عقب اسب در هدایت اسب به جلو، ساختار آن اثر بسیار زیادی بر دویدن حیوان دارد. در یک اسب ایده­آل باید استخوان ران کوتاه، درشت نی بلند و قلم پای عقب نیز کوتاه باشد. مفصل خرگوشی و مفصل بخلوق ضربات وارده در موقع راه رفتن را خنثی می­کنند. برخی ناهنجاریهای پاهای عقب نظیر مفصل خرگوشی داسی شکل، مفصل خرگوشی گاوی شکل و غیره بر عملکرد و شکل ظاهری اسب اثر دارد.

در قضاوت شکل ظاهری باید عضلانی بودن بدن را نیز مورد توجه قرار داد. عضلات باید دراز، صاف و کاملا مشخص باشد.