بهترین مجموعه آموزشی پرورش اسب

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش اسب استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش اسب و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

پرورش اسب

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  12800 تومان!          شماره مجوز: ۱۵۵/۱۳۳۴۴

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید

تاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/۱۱ | ٩:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : مرصادا

بیماری هجوم الدمی سم

 

یکی از بیماری های مهمی است که در نتیجه اختلال در گردش خود سم اسب پیدا می شود، زیرا عروق کف و کاسه به نسبتی که فشار خون تغییر می کند نمی توانند انبساط پیدا کنند و در نتیجه اختلال پیدا می شود. میزان این اختلال به عوامل مختلف بستگی دارد که گاهی خفیف و نامحسوس و گاهی فوق العاده شدید می باشد. دستها بیشتر از پاها به این بیماری مبتلا می شوند. عده ای معتقد هستند که حرارت زیاد، ایستادن به مدت زیاد روی زمین سخت، یا نوشیدن مقدار زیادی آب سرد موجب این بیماری می گردد.

این بیماری معمولا" به طور ناگهانی ظاهر می شود. اسب مبتلا از حرکت ناراحت است، درجه حرارت بالا، تنفس سریع، اشتها کم و تشنگی زیاد و دست و پای گرم از علایم این بیماری می باشند. اسب مبتلا سنگینی خود را به روی دست یا پای سالم می اندازد. این علایم 4 تا 5 روز باقی می ماند و اگر فورا" معالجه نشود بیماری به شکل مزمن در می آید.

به ادامه مطالب بروید


همانطور که بیماری پیشرفت می کند درد و لنگش از میان می رود، اما ساختمان سم به تدریج تغییر می کند. دوایر متعدد و مشخص روی دیواره سم به طور افقی با سطح زمین و کف سم پیدا می شود. به منظور کاستن درد بهتر است دست و پای مبتلا را تا بالای بخلق حداقل به مدت یک ساعت در آب گرم قرار داد و سپس آنرا در آب سردی گذاشت که در آن یخ ریخته شده است. این معالجه را بایستی ادامه داد تا موقعی که درد تسکین پیدا کند. اسب نبایست زیاد سرپا بایستد و هر چقدر بخوابد بهتر است. حضور دامپزشک در حالت شدید برای تزریق محلول آدرنالین به اسب ضروری است.